Acı Çehre Tohumu

Sipariş ve Destek
Sizi Arayalım
acı çehre tohumu banner
acı çehre tohumu fiyatları acı çehre çayı fiyatları
Acı Çehre Tohumu - Acı Çehre Çayı - Acı Çehre Çayı Faydaları

Acı Çehre Çayı Faydaları

Hızlı ve sağlıklı olarak zayıflamak isteyenlerin, çeşitli araştırmalar sonucunda başvurduğu yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkan acı çehre çayının birçok faydası bulunmaktadır. Diyet yapmaktan, düzenli spora ve çeşitli ilaçlar kullanmaktan farklı yöntemler uygulamaya kadar birçok alanda zayıflama ve kilo denemeleri yapılabilmektedir. Bilinen en sağlıklı yöntemlerin başında düzenli beslenme ve spor gelmektedir. Fakat daha hızlı ve kesin çözüme ulaşabilmek adına son zamanlarda acı çehre çayı da tüketilmektedir.

Acı çehre çayı faydaları kapsamında birçok örnek verilebilmektedir. Bağırsakların hızlı bir şekilde çalışmasını ve düzenlenmesini sağlamakla beraber hücreleri yenileyici özelliklerinin olduğu da belirtilmektedir. Cildi sıkılaştırıcı bir etkisinin olduğu ve idrar sökülmesine de yardımcı olabilecek bir nitelikte olduğu uzmanlar tarafından söylenebilmektedir. Ayrıca vücutta oluşan gaz oluşumunun azalmasını ve şişkinliği de engellemektedir. Bu çayın tüketilme miktarına bağlı olarak bazı durumlarda ishal belirtileri de görülebilmektedir. Tüketen kişilerde en temel ve ortak özellik olarak görülen tuvalete sıklıkla çıkma durumudur. Acı çehre çayı vücuda alındıktan 1 ya da 2 sat sonra bağırsak ve midede faaliyete geçmektedir. Bazen ilgili bölgelerden gelecek sesler sizi tedirgin edebilir fakat uzmanların bu konudaki bildirimlerine bakacak olursak, bu durumun bağırsakların çalışmasını hızlandırmasıyla paralel bir durum olduğunu görebilirsiniz. Vücutta yaşanacak sıvı kaybının onarılabilmesi için günlük su tüketiminizi de tam anlamıyla uygulamanız gerekir. Yani günde en az 2,5 litre su tüketmeli ve acı çehre çayı sonrasında kaybedeceğiniz sıvı oranını dengeleyebilmelisiniz. Yemeklerden önce ılık su ile birlikte tüketilmesi, bazı uzmanlar tarafından vücutta tokluk hissi yaratacağını ve bu durumunda kilo kayıplarına sebep olabileceği bildirilmektedir.

Yağ yakıcı çay olarak da nitelendirilen acı çehre çayının faydaları bu şekildedir. Ayrıca bu çay, böbrek ve karaciğer yetmezliği görülen hastalar tarafından tüketilmemelidir. Aşırı kilolu ve anti-depresan ilâç kullanımı yapan kişiler tarafından tüketilmesi de uygun görülmemektedir. Düzenli olarak kullanımı sonucunda ay içerisinde kilo kayıpları yaşayabilir ve bilimsel anlamda da kanıtlandığı belirtilmektedir. Yine de kullanmadan önce bir uzman tarafından önerilmesi ve kontrol altında tüketilmesi gerekebilir.


Sen de Yorumla!

Current day month ye@r *

biz arayalim iletisim teslimat