Acı Çehre Tohumu

Sipariş ve Destek
Sizi Arayalım
acı çehre tohumu banner
acı çehre tohumu fiyatları acı çehre çayı fiyatları
Acı Çehre Tohumu - Makaleler - Şifalı ve Faydalı Bitkiler Rehberi

Şifalı bitkiler rehberi ile istenilen bitki ile ilgili bilgilere ulaşmak mümkündür. Hafif bir rahatsızlık hissedildiği zaman hemen doktora gitmektense şifalı bitkiler rehberi ile hangi bitkinin hangi rahatsızlığa karşı etkili olduğunu görerek, daha sağlıklı bir şekilde yaşamak mümkün hale gelmektedir.
Acı bakla, halk arasında Yahudi baklası olarak da bilinmektedir. Daha çok şeker hastalığı için faydalıdır. Vücut tarafından zor hazmedilir. Acı bir bitki oldu için suda bekletilir, daha sonra yenilebilir. Aynı zamanda kaynatılabilmektedir.
Adaçayı, hoş bir koku katar. Aynı zamanda hücrelerin tazelenmesini sağlar ve cildin esnekliğini arttırır. Sivilcelere karşı da kullanılabilir. Çay şeklinde içilebilir ve aynı zamanda et yemeklerine hoş bir koku vermesi amacıyla kullanılabilir.
Besbase, hindistancevizinin içindeki çekirdeğin zarıdır. Güçlü bir kokusu ve acı bir tadı vardır. Müshil etkisi de görebilmektedir ve aynı zamanda balgamı da söker, bağırsak kurtlarına karşı da faydalıdır.
Biberiye, mide ve bağırsak için faydalıdır, hazmı kolaylaştırır, idrar da söktürür ve safrayı arttırır. Ayrıca kadınlarda adet söktürücü olarak da kullanılır. Cildi sıkılaştırır ve sivilcelere karşı da etkilidir.
Çamfıstığı, kalp hastalıkları ile ilgili riskleri azaltır.
Defne yaprağı, iyi bir antiseptiktir, ter attırma etkisi vardır, mideye faydalıdır. Ayrıca romatizmal ağrılara karşı da olumlu etkiye sahiptir. Vücuttaki mikropları öldürür, saç dökülmelerine karşı da etkilidir.
Dereotu, midede ve bağırsaklarda fazla gaz oluşumuna karşı etkilidir. Hazmı kolaylaştırır ve hıçkırığa karşı da etkilidir. Ayrıca yemeklerde ve salatalarda kullanıldığında lezzet katar.
Eğir kökü, gazın atılmasını kolaylaştırır. Ter attırır. Prostat rahatsızlıklarına ve romatizmal ağrılara karşı etkilidir.
Funda, iyi bir idrar söktürücüdür. İshale ve böbrek taşlarına karşı da olumlu etkilere sahiptir. Zeytinyağı ile merhem olarak uygulandığında çıbanlara ve egzamaya da iyi gelmektedir. Ayrıca zayıflatıcı etkisi de vardır.
Ginseng, cinsel sorunlarda kullanılabilir, zihinsel gücü arttırarak vücuda da enerji verir. Vücuda direnç kazandırır. Sinir sistemi üzerinde de olumlu etkisi vardır. Tansiyonu düzenler. İştahı açar ve hazmı kolaylaştırır.
Hardal tohumu, cildi güzelleştirir, iyi bir ağrı kesicidir.
Kuşkonmaz, hazmı kolaylaştırır, böbreklerin toksinlerden temizlenmesini sağlar.
Meyankökü, solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılabilir. Nefes darlığı ve anjin üzerinde etkilidir. Tansiyonu dengeler.
Nazarotu, egzama rahatsızlığı ve hemoroide karşı kullanılmaktadır.
Pelinotu, ateş düşürücü etkisi vardır. Ayrıca adet söktürücüdür.
Şeytantersi, sakinleştiricidir, hazımsızlığa karşı olumlu etkisi vardır. Gazı kolayca atmaya yardımcı olur.
Tere, hazımsızlığı giderir, balgam oluşumunu yok eder. Böbrek temizleyicidir. Bol bol demir, kalsiyum içerir.
Üvez, şeker hastaları için çok etkilidir. Tatlandırıcı olarak kullanılır. Adet söktürür. Bol C vitamini içerir.
Yasemin, sakinleştiricidir ve göğsü yumuşatır.
Zerdeçal, gaz birikimini önler, safrayı arttırır.


Sen de Yorumla!

Current day month ye@r *

biz arayalim iletisim teslimat